V kině-Harry Potter


Klatovy 10.2.2003

V dětství jsem biograf miloval, v letech pubertálních byl mým spojencem při dobývání zjihlých dívčích srdcí. Pak se cosi zadrhlo nastoupilo video, soukromé televize, přišla pivněbačkorová domácí pohodlnost.

Na filmové představení mě přivedly až děti. Prohlásily, že příhody malého obrýleného kouzelníka odkudsi z Puchejřova musíme rozhodně vidět. Při koupi lístků jsem nabyl dojmu, že mě slečna donutila zaplatit celoroční předplatné, ale byl jsem opakovaně ujištěn, že se jedná o cenu za 4 ( slovy čtyři ) lístky na jediné představení. Odpotácel jsem se z předprodeje jako rozpolcená osobnost krve by se ve mně nedořezal, ale zároveň jsem vykrvácel tedy, alespoň finančně

V samotném kině mě překvapila šatna zdarma, děti byly uneseny otevřeným bufetem. Každý otec zcela jistě pochopí, proč jsem synovy prosby o koupi pražené kukuřice odbyl, ale vzápětí zmíněnou pochutinu přislíbil dceři Délka fronty koupěchtivých dítek ovšem připomněla předlistopadové časy a rozum zvítězil nad city šli jsme se posadit. Právě když jsme usedali na příslušná místa, začala dítka plakat. Přímo usedavě.

Věděl jsem, že zajištění potravy patřilo vždy k povinnostem mužů a rozhodl se tedy k malé lsti. Počkal jsem na začátek filmového příběhu a poté se pokusil tiše vyběhnout ze sálu. Nebylo to ani tiché, ani vyběhnutí, ale byl jsem venku ! Fronta u bufetu s cukrovinkami se jevila už mnohem kratší, to je pravda. Než jsem se stačil se sympatickou maminkou přede mnou detailně seznámit, byl jsem na řadě.

Spálenými prsty jsem třímal horký pop- corn, vešel do sálu, po paměti usedl na místo a má ruka stačila zalaškovat s manželčiným pravým stehnem. Bylo pravé, ale zároveň nepravé. Rozhodně nebylo manželčino. Rychle jsem pochopil, zamumlal cosi o omylu a sedl si o řadu výše, tedy konečně ke svým. ( Tímto se ještě jednou omlouvám slečně Mrázkové i jejímu snoubenci ).

Dítka začala hltat praženou kukuřici, já očima děj filmu. Vše probíhalo klidně až do scény, ve které hrdinovu ústní dutinou opouštěl jeden slizký plž za druhým. V mžiku vypověděly službu žaludky dětských diváků. Prázdný kukuřičný sáček byl opět zaplněn. Brr ! Ale co ti, kteří pop-corn ještě nedojedli ? Co ti, kteří si pop-corn vůbec nakoupili ? Brr !

Autorka literární předlohy prý píše další a další díly. Já už je zfilmované neuvidím. Ať si užije dědeček s babičkou !

D. Kučera


Zde zadejte