O vousech


Klatovy 18.prosince 2002

Co má společného loupežník Rumcajs s intelektuálem Pavlem Tigridem, odvážný Sandokan s levičákem Che Guevarou, holohlavý Jan Ruml s moudrým Krakonošem ? Čím si získali tito muži sympatie a obdiv davů ? Možná řečnickým uměním, snad morálně-volními vlastnostmi, zcela určitě však svým luzným zjevem.

Ano, vážení čtenáři ( tedy spíše čtenářky ) každý z výše jmenovaných je pokládán velkou částí právě ženské populace za toho jediného správného představitele hřmotnější poloviny tvorstva. Zcela jistě už pochopili všichni muže činí opravdovými muži především hustý plnovous čili bíbr. Mám na mysli skutečného bíbra, ne ta týdenní pichlavá strniště některých mužů, kteří pouze hřeší na svou lenost. Přízeň a obdiv žen není jedinou výhodou, vždyť správně pěstěný plnovous, jenž je s láskou a péčí udržován se dovede svému majiteli odvděčit. Vězte, že v jeho houštině zmizí trudovitá pleť, neestetické jizvy, směšné pihy, rozpustilá mateřská znaménka či bradavičky. Důmyslně a spolehlivě chrání též před rozmary počasí. Teď v měsících zimních líce zahřívá, v létě pak je pod jeho ochrannými křídly chládek a snad chrání i před škodlivým ÚV zářením. Bíbr ale plní i další funkce z osobní zkušenosti mohu potvrdit, že naprosto spolehlivě funguje jako velice přesný teploměr. Jestliže se v něm začnou tvořit ledové krystaly, lze s určitostí hraničí s jistotou prohlásit, že mráz dosáhl hodnoty mínus 11,3 °C.

Někteří sexuologové ve svých studiích upozorňují, že plnovous je neocenitelným ( a stále ještě nedoceněným ) mužovým pomocníkem i při intimních hrátkách. Mnohé ženy totiž otevřeně hovoří o příjemném šimrání ve svých citlivých zónách a nedosáhnou- li rozkoše, alespoň se prý, jsou-li lechtivé, od srdce, od plic a bůhví od čeho ještě zasmějí. ( Průzkumy ukázaly, že zvláště vstřícné je v tomto směru ženské pohlaví brněnské a ústecko-orlické. )

Co závěrem ? Pánové, chcete být opravdu in ? Záleží jen na vás, teď už víte, jak na to.

P.S. Další příklady Sean Connery, dědeček Hříbeček, Zdeněk Svěrák .

Dušan Kučera


Zde zadejte