Vážené občanky, vážení občané,

Vláda Petra Nečase složená z Občanské demokratické strany, TOP 09 a Věcí veřejných škodí České republice.

Vládě se nedaří vyvést zemi z hospodářské krize. Náklady na řešení krize a deficitu jednostranně přenáší na bedra občanů se středními a nízkými příjmy. Vláda tak ohrožuje sociální soudržnost společnosti a demokratický vývoj v zemi. Navzdory předvolebním příslibům boje proti korupci vláda nepřijala v tomto směru žádná účinná opatření. Naopak neustále jsme svědky dalších a dalších korupčních skandálů ministrů této vlády. Od nástupu Nečasovy vlády jsme svědky permanentní krize vládnutí v naší zemi.

Vládní koalice se nám snaží namluvit, že k její politice neexistuje alternativa. Svobodu volit alternativu si ale jako občané demokratické země nesmíme nechat upřít. Alternativou, kterou nabízí sociální demokracie, je politika spravedlivých progresivních daní, nepředstíraného boje proti korupci, dosahování konkurenceschopnosti podporou vzdělání, vědy a veřejných investic.

My, sociální demokraté, cítíme potřebu vznést hlasitý protest proti politice vlády nejen z parlamentních lavic. Obracíme se na občany České republiky – zaměstnance, matky a otce rodin s dětmi, důchodce, studenty, živnostníky, podnikatele, vědce, umělce a všechny ty, kteří nesouhlasí s politikou vlády Petra Nečase, aby svůj nesouhlas vyjádřili podpisem.

Více informací na http://protest.cssd.cz/ 

Zde zadejte